Tel: +420 739 547 696

Pokud máte nějaké dotazy nebo si přejete objednat na implantologickou konzultaci

Co Vás zajímá

FAQ

Proč si vybrat implantát a ne můstek nebo protézu

Zubní implantátáy jsou sinější a vydrží déle než protézy nebo můstky. Představují trvalé řešení ztráty zubu. Při jejich použití se nemusí brousit okolní zdravé zuby a v případě ztráty více zubů mohou sloužit ke zvýšení stability zubní protézy. Můžete jíst opět to, na co jste byli zvyklí, lépe mluvit a usmívat se

Je zákrok bolestivý

Není. Používají se běžná lokální anestetika.Po příchodu domů můžete cítit mírnou bolest, srovnatelnou s pocitem po vytržení zubu. Následující den se můžete zařadit do běžného života.

Jaká je úspěšnost implantace

V současné době je zavedení zubních implantátů velmi úspěšnou metodou (úspěšnost se pohybuje kolem 98%). Záleží na kvalitě implantačního systému, na preciznosti ošetřujícího a na přístupu pacienta. Při dodržení hygienických podmínek poskytujeme na zavedený implantát záruku.

Jaká dlouho to trvá

Doba od zavedení implantátu až po nasazení korunky se pohybuje od 4 týdnů do 6 měsíců. V některých případech je možno nasadit provizorní korunku ihned po implantaci.

Jak se můžu objednat

Naše zubní ordinace se nachází v Českém Těšíně na ulici Divadelní. Přijímáme pacienty z celé České republiky a zahrničí, zejména z Čekého Těšína, Havířova, Ostravy, Bohumína, Orlové, Třince, Karviné, Frýdku-Místku a okolí. Objednat se můžete telefonicky na +420 739 547 696, formulářem na těchto stránkách nebo emailem na info@jeziorski.cz.

Kolik implantát stojíí

Celkovou cenu určuje počet a typ potřebných implantátů a druh protetické práce, která se následně použije. Proto lze cenu spolehlivě říct až po implantologickém vyšetření. Obecně se pohybuje od 8.000,- Kč za neznačkový implantát.

Pro koho není vhodný

Vhodným kandidátem pro implantaci je téměř každý, kromě pacientů s některými chronickými či systémovými onemocněními (např. těžký diabetes) a těžkých kuřáků. Metoda taktéž není vhodná pro děti a dospívající, u kterých ještě nebyl ukončen kostní růst. O vhodnosti implantace rozhoduje specialista na základě informací z rentgenového snímku (případně CT) a dalších skutečností.

Za jakou dobu po vytržení zubu lze zavést implantát

Přibližně za 6 měsíců. Při dostatečné nabídce kosti a při použití speciálních typů implantátů lze tutu dobu zkrátit. Někdy lze implantát zavést ihned po extrakci.

Jak se o implantát starat

Po zavedení implantátu se sliznice šetrně čistí. Dále je třeba pečlivě dodržovat ústní hygienu. Nejcitlivějším místem je právě krčková oblast implantátu tam, kde končí korunka u dásně. Korunky i zuby je nezbytné čistit měkkým zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem. Techniku čištění společně s jeho nácvikem může provést také dentální hygienistka.

Jak dlouho trvá samotné zavedení zubního implantátu

Samotný výkon zabere zkušenému implantologovi 20 až 30 minut. Pokud se provádí více implantací najednou, čas strávený nad jedním implantátem se zkracuje. Osm implantátů je hotovo asi za hodinu a půl.

Platí implantáty zdravotní pojišťovna

V současné době zdravotní pojišťovny částečně přispívají pouze na korunku, která se na implantát nasazuje.